Jak zbudować / naprawić budę dla psa ???????

Moderator: Edyta Pe

Jak zbudować / naprawić budę dla psa ???????

Postprzez Pawel1LO » Śr mar 07, 2012 12:16

Obrazek

Buda dla psa mieszkającego na terenie posesji powinna zapewniać ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi: opadami, uciążliwym słońcem, wiatrem i mrozem. Firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą gotowych bud oferują rozwiązania w przeróżnych stylach, dla ras dużych i małych.
Fachowcy radzą by buda nie była za duża ani zbyt ciasna. Wymiary dopasowuje się indywidualnie do wielkości psa. Wysokość nie powinna przekraczać podwójnej wielkości zwierzęcia w kłębie. Pies musi ogrzać wnętrze swoim ciepłem, a zarazem mieć możliwość swobodnego obracania się.
Gdzie postawić psią budę?
Ze swojego domu pies powinien widzieć większość posesji. Budę lokalizujemy w pobliżu drzew, pod którymi zwierzę może schować się w upalne dni. Wejście należy osłonić przed ciekawskimi – to intymne miejsce schronienia.
Jak powinny być skonstruowane budy dla psów?
Dach budy powinien być zdejmowany i spadzisty by dobrze odprowadzał wodę deszczową. Pozwala to na utrzymanie prawidłowej higieny wewnątrz. Dodatkowo, konstrukcję izoluje się wełną mineralną lub styropianem i stawia na podporach, ponad poziomem gruntu.
Posadzkę na której będzie spał pupil najlepiej wyłożyć słomą. Łatwiej utrzymać ją w czystości niż materac, czy dywanik. Wystarczy raz na jakiś czas wyrzucić starą słomę, oczyścić wnętrze i wysypać świeżą ściółkę.
Projekt budy dla psa
Prowizoryczne projekty budy dla psa można znaleźć na stronach internetowych. Aby stworzyć projekt i wykonać go samodzielnie wystarczy znać schemat i podstawowe wymogi. Wówczas dom który zbudujemy naszemu milusińskiemu sprawi mu wiele radości.
Ściany
Grubość ścian zależy od grubości wybranego ocieplenia (wełny mineralnej lub styropianu. Deska lub płyty stanowiące konstrukcję powinny mieć grubość 20 mm
. Dach
Najlepiej gdy zadaszenie ma zdecydowany spadek (jednostronnie lub symetrycznie). Nie może być zbyt lekki, żeby pies nie zdjął go głową. Połączenie dachu z konstrukcją musi być szczelne dlatego nie zaleca się montowania zawiasów. Pokrycie nie powinno być wykonane z blachy – ze względu na letnie temperatury i bezpieczeństwo zwierzęcia, które może się o niego skaleczyć.
Wszelkie połączenia materiałów wewnątrz warto zabezpieczyć listwami maskującymi.
Lokalizacja wejścia do budy
Jeśli buda ma dodatkową izbę (wiatrołap), wówczas wejście można zlokalizować centralnie. W przypadku jednoizbowego lokum wejście należy zaplanować z boku, tak, by nieprzyjemne podmuchy wiatru i zacinający deszcz nie przeszkadzały śpiącemu zwierzęciu. Na wejściu można zamocować koc, który będzie działał jak kotara utrzymując ciepło wewnątrz pomieszczenia, chroniąc jednocześnie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Buda dla psa projekt

Obrazek


Budę psa można ocieplić wełną mineralną słomą i styropianem .
Psia budę naprawia się za pomocą dębowych desek mocna blachą ze stali nierdzewnej można tez uszczelnić dziury tynkiem lub specjalna piankom .


Źródła:
http://www.projektoskop.pl/a-7141-proje ... a-psa.html
Pawel1LO
 
Posty: 20
Dołączył(a): Śr mar 07, 2012 11:51

Postprzez » Śr mar 07, 2012 12:16

 

Powrót do Braterstwo Ziemi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość